Jak vám může život usnadnit internet banka?Internetové bankovnictví nám významně usnadňuje život a dokonce z jeho využívání mohou profitovat i naše peněženky – s jeho pomocí je totiž možné podstatně snížit poplatky, které je třeba hradit bankám za podávání platebních příkazů a celkovou správu účtu.

Je to logické a jedině správné – banka nemusí v případě existence internetového bankovnictví zaměstnávat tolik pracovníků za přepážkami, protože se snižuje počet klientů, kteří dochází do banky zadávat požadavky osobně. V dnešní době je možné téměř vše vyřídit přes internet.Někteří uživatelé se však bojí internet banku používat a to jak proto, že si nevěří při práci s počítačem, tak také s ohledem na občasné útoky na účty klientů internetových bank, které jsou vždy akcentovány v populárních médiích. Pojďme si představit, jak se internetové bankovnictví využívá, co vše s jeho pomocí snadno zvládnete a jak je to vlastně se zabezpečením internetových bank.

Jak se internetové banky používají?

Hned na úvod vás můžeme ubezpečit, že práci s internetovým bankovnictvím zvládne každý. Některé banky mají internetové rozhraní poněkud složitější, nicméně v současné době se všechny snaží o modernizaci, aby byly přístupné co největšímu množství potenciálních klientů. K těm nejoblíbenějším internetovým bankám patří:

 • mBank
 • Equa Bank
 • Fio
 • GE Money
 • Zuno
 • Era
 • Reiffeisenbank
 • Air Bank

Všechny tyto internetové banky se mohou pochlubit vyspělým uživatelským rozhraním, ve kterém je zadávání a správa bankovních příkazů, inkasa a dalších služeb hračkou. Díky tomu nemusíte nikam chodit – vše zvládnete vyřídit komfortně přes internet. Při procházení online rozhraní možná objevíte nové služby, o kterých jste do té doby ani neměli ponětí. Pomocí internetového bankovnictví můžete obvykle:

 • Zadávat bankovní příkazy
 • Spravovat trvalé příkazy
 • Nastavovat automatické inkaso (hodí se například pro platby telefonním operátorům)
 • Sledovat vaše příjmy a výdaje

Některé moderní internetové banky vám umožní opravdu velice detailní analýzu vašich peněžních toků. Například internetové bankovnictví Komerční banky nabízí možnost zařazení jednotlivých transakcí do kategorií, které si nadefinujete, přičemž s poměrně vysokou úspěšností systém sám provádí automatické zařazení do předem připravených sekcí (výdaje na volání, potraviny a drogerie, zábava). Pokud tedy budete používat platební kartu, snadno získáte představu o tom, za co nejvíce utrácíte.

Navíc vás možná překvapí, že pokud byste si chtěli zřídit účet u internetové banky, nebudete v některých případech muset ani nikam chodit. Například v případě Air Bank si můžete účet otevřít online přes internet, pomocí jednoduchého formuláře. Pochopitelně je nutné provést osobní potvrzení smlouvy, nicméně to zařídí speciální kurýr, který se zastaví u vás doma nebo na jiném, předem dohodnutém, místě, kde jednoduše předem připravenou smlouvu podepíšete.Využíváte i vy výhody Internet banky?

Využíváte i vy výhody Internet banky?


Finanční novinky:

Máte záznam v registru dlužníků? Někde vám půjčí peníze i tak

Máte záznam v registru dlužníků? Někde vám půjčí peníze i tak

Mnoho lidí, kteří by si chtěli vzít půjčku, naráží na jeden velký a nepříjemný problém – mají záznam v jednom nebo více registrech dlužníků a získání... 
[Celý článek]

Rychlá půjčka ihned ještě dnes

Rychlá půjčka ihned ještě dnes

Dostali jste se do situace, kdy nutně potřebujete peníze? Rychlá půjčka ihned je perfektní řešení. Půjčit si můžete okamžitě až 10000 Kč. Není potřeba mít... 
[Celý článek]

Online nebankovní půjčky pro každého

Online nebankovní půjčky pro každého

Půjčit si nebankovní cestou znamená půjčit si rychle. A o to většině žadatelů o menší částky (do deseti tisíc korun včetně) jde v první řadě. Nebankovní... 
[Celý článek]