Máte záznam v registru dlužníků? Někde vám půjčí peníze i tak

Mnoho lidí, kteří by si chtěli vzít půjčku, naráží na jeden velký a nepříjemný problém – mají záznam v jednom nebo více registrech dlužníků a získání úvěru je tak pro ně velký problém. Jaké možnosti máte, když chcete půjčit, ale v úvahu pro vás připadají jen společnosti, které registry nekontrolují? Vaše možnosti nejsou zas tak špatné, řešení je hned několik.

Záznam v registru je sice komplikace, ale i s ním lze půjčku dostat

Ano, mít zápis v registru dlužníků je problém a půjčka se takto sjednává mnohem obtížněji. Především můžete zapomenout na to, že by vám ji poskytli v jakékoli bance – tam se registry kontrolují vždy a ani nemá cenu, abyste to v takovémto případě zkoušeli. Na druhou stranu v nebankovní sféře už jsou možností docela velké a společností, které se do registrů nedívají, není vůbec málo.

Jaké typy půjček můžete se záznamem v registru sehnat?

Půjčky bez registru jsou vždy nebankovní, můžeme je ale rozdělit do několika kategorií. Jedná se především o tyto druhy půjček:

 • rychlé SMS půjčky – malé úvěry s bleskovým vyřízením a okamžitou výplatou na účet. Jde pouze o malé částky na krátkou dobu, podmínky jsou ale velmi mírné, takže je splňuje většina žadatelů.
 • první půjčky zdarma – podkategorie SMS půjček, jedná se o půjčky, kde musíte vrátit pouze to, co jste si půjčili. Opět jde pouze o menší částky, splatnost je nejčastěji jen do 30 dní. Díky nulovým úrokům a poplatkům jsou tyto úvěry velmi výhodné.
 • dlouhodobé úvěry – půjčky se splatností na rok nebo několik let, často mívají hodně vysokou RPSN. V některých případech je možné je získat i v hotovosti, požadavky už jsou ale přísnější (např. doložení příjmů apod.).
 • půjčky se zástavou nemovitosti – potřebujete-li opravdu hodně peněz, jedinou šancí se záznamem v registru jsou půjčky se zajištěním. Máte-li vhodnou nemovitost nebo někoho, kdo je ochoten svým majetkem ručit za vás, můžete získat i částku nad milion korun.

Několik tipů na spolehlivé a kvalitní půjčky bez kontroly registru:

 • Ninja půjčka – 500 až 4 500 Kč, na 1 den až 30 dní
 • Sumo půjčka – 4 000 až 250 000 Kč, na rok až osm let
 • Via SMS – 100 – 20 000 Kč, max. na 30 dní
 • Provident Financial – 6000 – 130 000 Kč, na 12 nebo 24 měsíců
 • CreditAir – 1 500 až 10 000 Kč, vždy na 3 měsíce
 • Smart půjčka – 5 000 až 70 000 Kč, na 13 nebo 16 měsíců
 • Acema Credit – pouze na základě ručení nemovitostí, podle toho se určuje výše půjčky – doba splatnosti je rok až 20 let

Naopak řadu výhodných a prověřených půjček bohužel se zápisem v registru dostat nemůžete. Patří mezi ně např. půjčka Cofidis, Japonská půjčka, Zaplo půjčka, Cetelem nebo Tesco půjčka.

Co dělat, abyste se do registru dlužníků nedostali?

Tady je odpověď jednoduchá – zbytečně si nebrat půjčky, pokud to není skutečně nutné, splátky hradit vždy včas a v případě, že peníze nemáte, tak se s úvěrovou společností snažit domluvit a komunikovat s ní. Nejde ale jen o půjčky – do registru se můžete dostat i na základě neplacení za telefon, kabelovou televizi nebo internet, případně za energie – elektřinu, plyn atd. – i tam si dávejte pozor na případné nedoplatky.

Dá se dosáhnout výmazu z registru?

Dá, ale ne hned a je to velmi zdlouhavý proces – nejdříve musíte své dluhy splatit a pak teprve požádat o výmaz. K tomu navíc nedojde hned, ale až po nějaké době. I proto na tyto možné komplikace myslete předem a dělejte všechno pro to, abyste se do registru dlužníků nikdy nedostali.

Alexas_Fotos / Pixabay


Finanční novinky:

Máte záznam v registru dlužníků? Někde vám půjčí peníze i tak

Máte záznam v registru dlužníků? Někde vám půjčí peníze i tak

Mnoho lidí, kteří by si chtěli vzít půjčku, naráží na jeden velký a nepříjemný problém – mají záznam v jednom nebo více registrech dlužníků a získání... 
[Celý článek]

Rychlá půjčka ihned ještě dnes

Rychlá půjčka ihned ještě dnes

Dostali jste se do situace, kdy nutně potřebujete peníze? Rychlá půjčka ihned je perfektní řešení. Půjčit si můžete okamžitě až 10000 Kč. Není potřeba mít... 
[Celý článek]

Online nebankovní půjčky pro každého

Online nebankovní půjčky pro každého

Půjčit si nebankovní cestou znamená půjčit si rychle. A o to většině žadatelů o menší částky (do deseti tisíc korun včetně) jde v první řadě. Nebankovní... 
[Celý článek]