Cestovní pojištění – jak se připravit na cesty?

Cestovní pojištění je při cestách do zahraničí naprostá nezbytnost. Pokud by se vám totiž něco stalo a byli byste ošetřováni v nemocnici mimo Českou republiku, museli byste všechny vyúčtované náklady hradit ze své vlastní kapsy. A věřte, že ceny lékařských úkonů se mohou vyšplhat na astronomické hodnoty. Při pobytu v zahraničí se tedy musíte pojistit, ale dejte si pozor – různá cestovní pojištění mají různě vysoké limity pro hrazení výdajů na lékařskou péči.

Výběr toho správného finančního produktu, který vás ochrání před rizikem, tedy není vůbec jednoduchý. Naštěstí si můžete volbu a uzavření cestovního pojištění podstatně usnadnit, pokud využijete moderní internetové služby, které se zaměřují na srovnávání různých nabídek. V tomto článku vám poradíme, jak si můžete uzavřít cestovní pojištění online. Nejprve si ale povíme několik základních informací o principech této služby.

Jak funguje pojištění na cesty?

Cestovní pojištění kryje různé druhy výloh, přičemž k těm nedůležitějším patří výlohy léčebné. Důležité je ale také mít pokryté náklady na převoz. Čím vyšší budou limity pojistného plnění, tím bude obvykle cestovní pojištění dražší. Výše krytých výloh je však obvykle hlavním parametrem, který udává kvalitu daného finančního produktu. Kromě limitů se cena cestovního pojištění také obvykle odvíjí od země pobytu, účelu cesty (zábava nebo práce) a rovněž pochopitelně od typu sportů, které si chcete během pobytu v zahraničí užívat. Extrémní sporty jsou samozřejmě rizikovější činností, což znamená, že vaše šance na úraz rostou. Pojištění, které se bude na tento druh činnosti vztahovat, tak je obvykle dražší.

Dlouhodobé cestovní pojištění

Dlouhodobé cestovní pojištění je zpravidla takové pojištění, které se uzavírá na dobu delší než jeden rok. Vhodné je pro ty, kdo často cestují do zahraničí. Je třeba si ale dát pozor na to, na jaké oblasti se dané cestovní pojištění vztahuje. Po několika měsících například snadno zapomenete, že se vaše dlouhodobé cestovní pojištění vztahuje jen na Evropu – při cestě do Asie byste tak podstupovali riziko nutnosti hradit veškeré léčebné výlohy z vlastní peněženky. Při uzavírání dlouhodobého cestovního pojištění je tedy nezbytné myslet dopředu na všechny možnosti.

Jak se vybírá cestovní pojištění online?

Výběr cestovního pojištění si můžete usnadnit, pokud využijete některý srovnávací nástroj na internetu. V poslední době je například velice populární služba epojisteni.cz. Po návštěvě webu www.epojisteni.cz stačí jen zvolit záložku „Cestování“ a pak kliknout na „Spočítat cenu“. Zobrazí se vám formulář, do kterého uvedete informace o vaší osobě a o tom, kdy a kam máte v plánu cestovat. Rovněž se zde uvádí druh cesty. Po vyplnění všech nezbytností již stačí jen kliknout na tlačítko „Vypočítat“ a vypíší se vám aktuální nabídky cestovního pojištění, které by vás mohly zajímat. Celý proces výběru cestovního pojištění online je velice jednoduchý a může vám pomoci ušetřit i tisíce korun za rok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..