Jak vám může život usnadnit internet banka?

Internetové bankovnictví nám významně usnadňuje život a dokonce z jeho využívání mohou profitovat i naše peněženky – s jeho pomocí je totiž možné podstatně snížit poplatky, které je třeba hradit bankám za podávání platebních příkazů a celkovou správu účtu.

Je to logické a jedině správné – banka nemusí v případě existence internetového bankovnictví zaměstnávat tolik pracovníků za přepážkami, protože se snižuje počet klientů, kteří dochází do banky zadávat požadavky osobně. V dnešní době je možné téměř vše vyřídit přes internet.

Někteří uživatelé se však bojí internet banku používat a to jak proto, že si nevěří při práci s počítačem, tak také s ohledem na občasné útoky na účty klientů internetových bank, které jsou vždy akcentovány v populárních médiích. Pojďme si představit, jak se internetové bankovnictví využívá, co vše s jeho pomocí snadno zvládnete a jak je to vlastně se zabezpečením internetových bank.

Jak se internetové banky používají?

Hned na úvod vás můžeme ubezpečit, že práci s internetovým bankovnictvím zvládne každý. Některé banky mají internetové rozhraní poněkud složitější, nicméně v současné době se všechny snaží o modernizaci, aby byly přístupné co největšímu množství potenciálních klientů. K těm nejoblíbenějším internetovým bankám patří:

 • mBank
 • Equa Bank
 • Fio
 • GE Money
 • Zuno
 • Era
 • Reiffeisenbank
 • Air Bank

Všechny tyto internetové banky se mohou pochlubit vyspělým uživatelským rozhraním, ve kterém je zadávání a správa bankovních příkazů, inkasa a dalších služeb hračkou. Díky tomu nemusíte nikam chodit – vše zvládnete vyřídit komfortně přes internet. Při procházení online rozhraní možná objevíte nové služby, o kterých jste do té doby ani neměli ponětí. Pomocí internetového bankovnictví můžete obvykle:

 • Zadávat bankovní příkazy
 • Spravovat trvalé příkazy
 • Nastavovat automatické inkaso (hodí se například pro platby telefonním operátorům)
 • Sledovat vaše příjmy a výdaje

Některé moderní internetové banky vám umožní opravdu velice detailní analýzu vašich peněžních toků. Například internetové bankovnictví Komerční banky nabízí možnost zařazení jednotlivých transakcí do kategorií, které si nadefinujete, přičemž s poměrně vysokou úspěšností systém sám provádí automatické zařazení do předem připravených sekcí (výdaje na volání, potraviny a drogerie, zábava). Pokud tedy budete používat platební kartu, snadno získáte představu o tom, za co nejvíce utrácíte.

Navíc vás možná překvapí, že pokud byste si chtěli zřídit účet u internetové banky, nebudete v některých případech muset ani nikam chodit. Například v případě Air Bank si můžete účet otevřít online přes internet, pomocí jednoduchého formuláře. Pochopitelně je nutné provést osobní potvrzení smlouvy, nicméně to zařídí speciální kurýr, který se zastaví u vás doma nebo na jiném, předem dohodnutém, místě, kde jednoduše předem připravenou smlouvu podepíšete.

Využíváte i vy výhody Internet banky?
Využíváte i vy výhody Internet banky?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..