Klady a zápory půjčky se zástavou nemovitosti?

Půjčit si dnes můžeme různými způsoby. Někdo volá varianty mikropůjček, jiný půjček klasických, nebo bankovních. Segment úvěrů ale nabízí ještě jeden poměrně zajímavý a důležitý produkt, kterým jsou půjčky se zástavou nemovitosti. Jak už napovídá sám jejich název, to hlavní, co k nim je potřeba, to je nemovitost. Dnes ale nebankovní společnosti vycházejí vstříc a tak není problém vlastnit třeba:

  • Byt nebo dům
  • Pozemek
  • Rekreační nebo výrobní objekt

Jaké jsou podmínky získání?

Pokud je něco hlavní výhodou, potom určitě to, že půjčky se zástavou nemovitosti nevyžadují nijak zvlášť složité ověřování svých žadatelů. V praxi to tedy znamená jediné, a to samozřejmě fakt, že nemusíme dokládat příjem, stejně jako nemusí být nahlíženo do registrů, ani není jinak prověřována bonita. To je určitě jedno velké pozitivum, které tato půjčka má.

Kolik peněz lze získat?

Negativum je však spojeno s částkou, kterou lze získat. Je jasné, že ta se primárně odvíjí od toho, jakou hodnotu má nemovitost, kterou chceme ručit. Čím vyšší, tím pro nás samozřejmě lépe. Přesto ale musíme počítat s tím, že dostaneme zhruba jenom její poloviční hodnotu. A to z toho důvodu, aby se poskytovatel mohl krýt před případnými neplatiči a tak mohl profitovat i ve chvíli, kdy je nucený jim nemovitost nakonec zabavit. S tímto je tedy dobré počítat ve chvíli, kdy o peníze žádáte.

Půjčky se zástavou nemovitosti nabídnou finance na cokoliv

Velkou výhodou je zcela určitě také to, že nabízené finanční prostředky lze využít na cokoliv. Nejste tak nijak omezováni, jako třeba v případě klasické hypotéky, která může být produktem velmi podobným. V tomto případě však můžete peníze utratit za cokoliv, a to bez nutnosti to kdykoliv a komukoliv dokládat. Velmi podobným produktem, jakým jsou půjčky se zástavou nemovitosti, je i americká hypotéka. I proto je tento produkt velmi často spojován a tak se stále jedná o jedno a to samé.

V rámci možnosti využití peněz musíme říci, že mnoho lidí je samozřejmě využívá v souvislosti s investicemi třeba do svého bydlení. Jsou ale i tací, kteří tak řeší své finanční problémy. Cestou z nich může být společnost Acema Credit, která nabízí pomoci i v případě, kdy máte exekuci. A to takovou: „Půjčky na vyplacení exekuce jsou určeny především těm, kteří se dostali do nepříjemné životní situace, nebo těm, kteří očekávají, že by mohla nastat nepříjemná situace. Typicky se jedná o lidi, kteří ztratili zaměstnání, ženy na mateřské dovolené, důchodce, drobné soukromé podnikatele a další.“

Ano či ne?

Pokud o této půjčce také uvažujete, může být v některých případech výhodná, ale negativa, jako je menší ocenění nemovitosti, nutnost ručení, nebo vyšší úrokové sazby stále přetrvávají a tak je vhodné této půjčky využít spíše jako možnost, kdy všechny ostatní již selhaly.

Půjčka se zástavou nemovitosti
BDE / Pixabay