Krátkodobá půjčka online – jako, kolik a rizika

Standardní bankovní úvěry jsou známé svojí těžkopádností. Doba jejich vyřízení může někdy překročit i měsíc. Co tedy dělat, když si potřebujete půjčit rychle a bez komplikací? V tomto článku vám popíšeme možnost okamžitého získání peněz na krátkou dobu – takzvanou krátkodobou půjčku online.

Pokud se vám nechce pročítat naše rady, můžete se rovnou podívat na konkrétní nabídky. Doporučujeme vám si ale o tomto druhu úvěrů něco zjistit ještě předtím, než si krátkodobou půjčku online vyřídíte. Přestože se jedná o jednoduchý produkt, některé jeho detaily vám mohou pěkně zkomplikovat život.

Na jak dlouho je krátkodobá půjčka online?

Krátkodobá půjčka online se uzavírá na dobu od jednoho dne až po jeden měsíc. Jedná se tedy o speciální úvěr, který slouží k pokrytí krátkodobých výkyvů domácího rozpočtu, což může být způsobeno například vysokou pokutou za špatné parkování nebo rozbitou pračkou. V žádném případě byste neměli krátkodobou půjčku využívat pro financování vašich podnikatelských potřeb – od toho jsou zde jiné nástroje. Také vám rozhodně nedoporučujeme používat tento úvěr k financování splátek vašich starších úvěrů – to byste totiž byli na nejlepší cestě do dluhové spirály, ze které se dostává velice obtížně (pokud jste v takové situaci, snažte se najít peníze na splácení například prodejem nepotřebného majetku a také kontaktujte bezplatné poradny).

Kolik přeplatím na krátkodobé půjčce online?

Potřebujete půjčit několik tisíc? Pak je pro vás krátkodobá půjčka online možná vhodný produkt. Její nevýhodou jsou ale velice vysoké poplatky. V absolutním vyjádření nejde o závratné částky – několik stovek až tisíc korun. Zaskočí vás ale, že takové úvěry mohou mít roční procentní sazbu nákladů i desítky tisíc procent. Určitou výhodou krátkodobých půjček, které si můžete sjednat přes internet, ale je, že si snadno vypočítáte, kolik vlastně přeplatíte. Slouží k tomu kalkulačky, které najdete na stránkách každého solidního poskytovatele těchto půjček. To je mimochodem jeden z faktorů, podle kterého můžete identifikovat kvalitní krátkodobé půjčky online.

Bohužel se ale často v podmínkách poskytnutí úvěru skrývají další poplatky, které budete muset zaplatit v případě, že se opozdíte se splácením. A nemusí se jednat o malé částky – za několik málo dní prodlení můžete být vyzváni uhradit společně se splátkou i několik tisíc korun navíc. Pokud tedy budete žádat o krátkodobou půjčku online, mějte již dopředu jasno v tom, jestli ji skutečně zvládnete splatit včas.

Na co si dát pozor při tomto typu půjčky?

Jak jsme již výše uvedli, problémem rychlých půjček mohou být velice vysoké poplatky při prodlení. Kromě toho mají tyto úvěry ve srovnání s běžnými půjčkami většinou jen samé výhody – peníze získáte okamžitě a snadno si vypočítáte, kolik zaplatíte. Důležité ale je, abyste si našli takového poskytovatele rychlých půjček online, který s vámi bude jednat na rovinu a nebude před vámi nic neskrývat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..