Volná pracovní místa

Hledáte novou práci nebo se poohlížíte po vysněném jobu? Volná pracovní místa jsou stále k mání, stačí si je pravidelně procházet a hledat to své. Velkou výhodou současnosti je to, že se pracovní nabídky a poptávky soustřeďují na speciálních webech, kde si je můžete libovolně procházet.

Úřad práce a nabídky

Spousta lidí nevěří, že by jim mohl úřad práce najít nějaké vhodné zaměstnání. Existují ale volná pracovní místa, která jsou speciálně nabízena pomocí této instituce. Možností je se přihlásit i k odběru novinek a zajímavé pracovní příležitosti vám chodí přednostně mailem. Kromě konkrétních volných míst na práci jsou na webu užitečné informace, například, co dělat při ztrátě zaměstnání, možnosti rekvalifikace a jaké jsou práva a povinnosti uchazeče o zaměstnání nebo zájemce o práci.

Petra K., Ústí nad Labem: Hledala jsem volné pracovní místo zdravotní sestry a kupodivu mi to nedalo moc práce. Mohu dělat zaměstnání, které mne naplňuje a baví.

Agentury práce nebo inzeráty?

Hledání volných míst ve svém oboru nemusí být krátkodobou záležitostí, hlavně pokud se jedná o speciální obory. Pomoci mohou agentury práce, které ovšem vyžadují za své služby nějaké poplatky. Výběr agentury práce je důležitý, protože ne všechny pracují korektně. I tady je hledání zdlouhavé a nemusíte hned narazit na vhodné pracovní možnosti.

Volná pracovní místa v novinových inzerátech nemusí být vždy zrovna aktuální. U online inzerátů je situace lepší, protože aktualizace jde provádět neustále. Volná pracovní místa

jsou navíc rozdělena podle kategorii, nejen oborově, ale také podle nabídek pro osoby se zdravotním postižením, na částečný úvazek, brigádu apod. Zkusit můžete i různé nabídky v zahraničí, kam lidé často odchází za vyššími výdělky. Hlavně, pokud žijete blízko hranic, jsou pro vás volná pracovní místa v zahraničí ideální volbou.

volna pracovni mista
Unsplash / Pixabay