Máte záznam v registru dlužníků? Někde vám půjčí peníze i tak

Mnoho lidí, kteří by si chtěli vzít půjčku, naráží na jeden velký a nepříjemný problém – mají záznam v jednom nebo více registrech dlužníků a získání úvěru je tak pro ně velký problém. Jaké možnosti máte, když chcete půjčit, ale v úvahu pro vás připadají jen společnosti, které registry nekontrolují? Vaše možnosti nejsou zas tak špatné, řešení je hned několik.

Záznam v registru je sice komplikace, ale i s ním lze půjčku dostat

Ano, mít zápis v registru dlužníků je problém a půjčka se takto sjednává mnohem obtížněji. Především můžete zapomenout na to, že by vám ji poskytli v jakékoli bance – tam se registry kontrolují vždy a ani nemá cenu, abyste to v takovémto případě zkoušeli. Na druhou stranu v nebankovní sféře už jsou možností docela velké a společností, které se do registrů nedívají, není vůbec málo.

Jaké typy půjček můžete se záznamem v registru sehnat?

Půjčky bez registru jsou vždy nebankovní, můžeme je ale rozdělit do několika kategorií. Jedná se především o tyto druhy půjček:

  • rychlé SMS půjčky – malé úvěry s bleskovým vyřízením a okamžitou výplatou na účet. Jde pouze o malé částky na krátkou dobu, podmínky jsou ale velmi mírné, takže je splňuje většina žadatelů.
  • první půjčky zdarma podkategorie SMS půjček, jedná se o půjčky, kde musíte vrátit pouze to, co jste si půjčili. Opět jde pouze o menší částky, splatnost je nejčastěji jen do 30 dní. Díky nulovým úrokům a poplatkům jsou tyto úvěry velmi výhodné.
  • dlouhodobé úvěry – půjčky se splatností na rok nebo několik let, často mívají hodně vysokou RPSN. V některých případech je možné je získat i v hotovosti, požadavky už jsou ale přísnější (např. doložení příjmů apod.).
  • půjčky se zástavou nemovitosti – potřebujete-li opravdu hodně peněz, jedinou šancí se záznamem v registru jsou půjčky se zajištěním. Máte-li vhodnou nemovitost nebo někoho, kdo je ochoten svým majetkem ručit za vás, můžete získat i částku nad milion korun.

Několik tipů na spolehlivé a kvalitní půjčky bez kontroly registru:

  • Ninja půjčka – 500 až 4 500 Kč, na 1 den až 30 dní
  • Sumo půjčka – 4 000 až 250 000 Kč, na rok až osm let
  • Via SMS – 100 – 20 000 Kč, max. na 30 dní
  • Provident Financial – 6000 – 130 000 Kč, na 12 nebo 24 měsíců
  • CreditAir – 1 500 až 10 000 Kč, vždy na 3 měsíce
  • Smart půjčka – 5 000 až 70 000 Kč, na 13 nebo 16 měsíců
  • Acema Credit – pouze na základě ručení nemovitostí, podle toho se určuje výše půjčky – doba splatnosti je rok až 20 let

Naopak řadu výhodných a prověřených půjček bohužel se zápisem v registru dostat nemůžete. Patří mezi ně např. půjčka Cofidis, Japonská půjčka, Zaplo půjčka, Cetelem nebo Tesco půjčka.

Co dělat, abyste se do registru dlužníků nedostali?

Tady je odpověď jednoduchá – zbytečně si nebrat půjčky, pokud to není skutečně nutné, splátky hradit vždy včas a v případě, že peníze nemáte, tak se s úvěrovou společností snažit domluvit a komunikovat s ní. Nejde ale jen o půjčky – do registru se můžete dostat i na základě neplacení za telefon, kabelovou televizi nebo internet, případně za energie – elektřinu, plyn atd. – i tam si dávejte pozor na případné nedoplatky.

Dá se dosáhnout výmazu z registru?

Dá, ale ne hned a je to velmi zdlouhavý proces – nejdříve musíte své dluhy splatit a pak teprve požádat o výmaz. K tomu navíc nedojde hned, ale až po nějaké době. I proto na tyto možné komplikace myslete předem a dělejte všechno pro to, abyste se do registru dlužníků nikdy nedostali.

Alexas_Fotos / Pixabay