Důchodce mezi penězi

Novinka pro spořitele v penzijním připojištění nabízí odečtěte si z daní až 48 tisíc korun!

Penzijní připojištění je jednou z forem spoření na stáří, které nabízí možnost individuálně si přilepšit k důchodu. A právě tato forma spoření se nyní chystá doznat zajímavých změn, které by mohly ušetřit tisíce korun na daních. Nová vládní opatření totiž umožní odečíst až 48 tisíc korun z daní za rok.

Chystaná novinka v penzijním připojištění

Vláda se snaží motivovat občany ke spoření na důchod a podporuje tak další rozvoj penzijního připojištění. Jednou z chystaných novinek je možnost odečíst si z daní vyšší částku než doposud. Dnes lze ze zákona odečíst maximálně 12 tisíc korun ročně, avšak po plánovaných změnách by to mohlo být až 48 tisíc korun.

Jak to bude fungovat?

Změna by měla nastoupit od roku 2023, kdy by mohl každý účastník penzijního připojištění uplatnit daňovou slevu ve výši 200 % svých ročních příspěvků, maximálně však do výše 48 tisíc korun. To znamená, že pokud byste ročně přispívali na penzijní připojištění například 20 tisíc korun, mohli byste si z daní odečíst celých 40 tisíc korun.

Tip pro čtenáře: Víme, kde vám půjčí, pokud máte záznam v registru.

Tato novinka by mohla být velkým motivačním faktorem pro ty, kteří dosud váhali se spořit na stáří prostřednictvím penzijního připojištění. Vyšší daňové úlevy by totiž mohly vést k tomu, že více lidí začne o svém důchodu uvažovat a aktivně se do něj investovat.

Kdo bude profitovat?

Z chystané změny budou profitovat zejména ti, kteří již pravidelně spoří v penzijním připojištění a jejich roční příspěvky dosahují vyšších částek. Na druhou stranu to může být i motivací pro ty, kteří dosud neuvažovali o této formě spoření.

Je důležité zdůraznit, že daňová sleva je pouze jednou z výhod penzijního připojištění. Spoření na stáří prostřednictvím penzijního připojištění je dlouhodobým závazkem, který by měl být založen na individuálních potřebách a finančních možnostech každého člověka.

Penzijní připojištění výrazně ušetří vaše finance

Chystaná novinka v penzijním připojištění by mohla přinést výrazné úspory na daních pro ty, kteří se rozhodnou spořit na svůj důchod touto formou. Vláda tímto krokem podporuje aktivní přístup občanů ke spoření na stáří a nabízí tak možnost zajistit si lepší finanční situaci v důchodovém věku. Je však důležité pečlivě zvážit, zda je penzijní připojištění vhodnou formou spoření právě pro vás.