Máte záznam v registru dlužníků? Nevadí, i tak můžete půjčku dostat

Lidí, kteří si v minulosti půjčili peníze a řádně je nespláceli, neustále přibývá a ruku v ruce s tím roste i počet těch, kteří mají záznam v registru dlužníků. Tento zápis pro ně znamená mimo jiné to, že na jeho základě nemohou získat v žádné bance půjčku. Pokud tedy budou mít zájem o úvěr, jedinou možností jsou pro ně nebankovní půjčky, jež jsou ale z principu dražší a většinou mně výhodné, nehledě na to, že jsou poskytovány v daleko menších částkách. Navíc ani všechny nebankovní půjčky nejsou automaticky určeny lidem se záznamem v registru – celá řada jejich poskytovatelů registry kontroluje a lidem, kteří v nich mají záznam úvěr nedá.

Jak se člověk dostane do registru dlužníků?
Dostat se do registru dlužníků (je jich několik, asi nejznámějším z nich je SOLUS) můžete např. tak, že si vezmete půjčku a přestanete ji splácet. To je nejčastější důvod k záznamu, nemusí se ale vždy jednat pouze o nesplácení úvěrů. Do registrů dlužníků se mohou dostat i lidé, kteří dluží poplatky svému telefonnímu operátorovi, nebo společnosti, která jim poskytuje kabelovou televizi či internet. V poslední době takových lidí neustále přibývá a zároveň tak stoupá i zájem o půjčky bez registru.

Jaké mám možnosti získat úvěr se záznamem v registru?
Už jsme si řekli, že jedinou možností je obrátit se na některou z nebankovních společností, protože banky těmto lidem půjčku nikdy neposkytují. I v nebankovním sektoru je řada firem, které do registrů nahlížejí, na druhou stranu nabídka půjček bez registru už je poměrně široká. Alternativou ke klasickým nebankovním půjčkám a zároveň možností, jak i se zápisem v registru získat vysokou částku, jsou pak půjčky se zástavou nemovitosti. Pokud tedy vlastníte vhodnou nemovitost (např. dům, byt, pozemek nebo třeba chat) můžete tak dostat i vysoký úvěr na základě toho, že nemovitost dáte poskytovateli půjčka do zástavy. Některé společnosti navíc umožňují i to, aby za Vás svou nemovitostí ručila třetí osoba, třeba někdo z Vašich příbuzných nebo přátel. Úvěr pak ale musíte řádně splácet, jinak o nemovitost přijdete.

Které půjčky bez registru patří k nejlepším?
Nejlepší jsou zcela určitě ty úvěry, které můžete získat napoprvé zdarma – aktuálně je to Japonská půjčka, Zaplo.cz nebo Via SMS. U nich se ale jedná pouze o menší částky, pokud potřebujete vysoký úvěr, bez registru půjčuje např. společnost ACEMA Credit, kde je ale podmínkou ručení nemovitostí. Z ostatních poskytovatelů patří k těm solidním také HK Investment, který má pobočky v Hradci Králové a Praze, nebo půjčka od společnosti Ferratum.

Náš tip – SMART půjčka nabízí až 70 000 Kč
Jednou ze zajímavých půjček bez registru, kterou bychom Vám rádi doporučili, je SMART půjčka  kterou provozuje společnost JET Money s.r.o. Tento úvěr je zajímavý mimo jiné v tom, že získat můžete až 70 000 Kč – tedy mnohem více než u většiny jiných nebankovních půjček a to bez nutnosti záruky. Jedinou podmínkou je, abyste měli alespoň 18 let a pravidelný měsíční příjem – půjčka je tak vhodná i pro maminky na mateřské nebo osoby, pobírající důchod. Nejedná se o žádný krátkodobý úvěr, který byste museli co nejrychleji splatit – naopak, doba splácení je 13 nebo 16 měsíců. O SMART půjčku si můžete požádat pohodlně online přes webové stránky a peníze Vám jejich obchodní zástupce přiveze až k Vám domů – nemusíte tak nikam cestovat. Půjčka je naprosto spolehlivá a solidní, splácí se klasicky formou měsíčních splátek a získat ji mohou nejen lidé se záznamem v registru, ale i osoby v exekuci. Jedinou menší nevýhodou jsou zde trochu vyšší úrokové sazby, to je ale logickým důsledkem toho, že je půjčka je opravdu téměř pro každého.
06