Hypoteční kontokorent – variabilní hypotéka na cokoliv

Hledáte variabilní hypotéku, kterou můžete využít na cokoli a kterou se nemusíte bát splatit dřív? Raiffeisenbank nabízí řešení, hypoteční kontokorent aneb variabilní hypotéku.

Některé banky nabízí zajímavý produkt, který umožňuje předčasné splacení hypotéky, a to bez velkých poplatků, s kterými byste se setkali u ostatních bank. Tímto produktem je tzv. hypoteční kontokorent, také nazývaný jako variabilní hypotéka. V podstatě jde o kombinaci kontokorentu a hypotéky. Vzniká tedy kontokorent zajištěný nemovitostí, který vám může být poskytnut do maximální výše až 5 milionů korun.

Hypoteční kontokorent aneb variabilní hypotéka a levný kontokorent

Hypoteční kontokorent, stejně jako americká hypotéka, představuje nový typ neúčelového hypotečního úvěru. Variabilní hypotéku můžeme definovat i jako levný kontokorent zajištěný nemovitostí. Hypoteční kontokorent funguje na principu, kdy vám vaše hypoteční banka nastaví na účtu úvěrový rámec (viz kontokorentní úvěr).

Jak a na co můžeme hypoteční kontokorent využít?

Hypoteční kontokorent vám jako neúčelový úvěr poslouží jako alternativa leasingu, spotřebitelského účtu, náhrada podnikatelského úvěru, způsob překlenutí krátkodobého finančního nedostatku, či možnost konsolidace stávajících závazků u jiných bank.

Zajímavým řešením je možnost investování prostředků variabilní hypotéky do podílových fondů či stavebního spoření. Vydělat lze na kladném rozdílu mezi výnosem z investice a hypotečními úroky.

Hypoteční kontokorent a jeho varianty

Hypoteční kontokorent si můžete pořídit buď jako variabilní hypotéku s odloženým splácením anuity, nebo s jednorázovou splatností kombinovaný s životním pojištěním.

První varianta nabízí možnost volného nakládání s kontokorentním rámcem, a to do poloviny doby trvání smlouvy. V tomto období splácíte pouze úrok. Posléze přecházíte k pravidelným měsíčním splátkám.

Druhá varianta hypotéky, která je vázaná na zástavu pohledávky z životního pojištění, musíte platit úrok po celou dobu. Tento typ variabilní hypotéky je splacen z výnosu životního spoření.

Hypoteční kontokorent a jeho nesporná výhoda

Variabilní hypotéku můžete splatit předčasně, a to bez poplatků či sankce. Také zde částečně můžete regulovat výši placených úroků. Měsíčně platíte závazkovou provizi – 2,85 % p.a. Úrok se započítá až při čerpání částky peněz a je počítaný jen z odčerpané částky peněz. Úroková sazba je variabilní na základě denního PRIBORu (6,68 % p.a.).

Komu je hypoteční kontokorent určen?

Hypoteční kontokorent bude sedět spíše finančně zdatným jedincům, kteří chtějí a zároveň i zvládají své finance aktivně spravovat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *